• Ormina Tarım

Beybek POWFER Organomineral Sıvı Gübrenin Meyve Ağaçlarına Uygulanması


MEYVE AĞAÇLARINDA BEYBEK POWFER SIVI GÜBRE KULLANIMI

(Elma, Armut, Kiraz, Şeftali, Erik, Ceviz, Fındık, Zeytin, Antep Fıstığı, Ahududu, Nar, Narenciye, Kivi, Goji Beri vb.)

Tomurcuk ve çiçeklenme öncesinde, meyveler belirginleşince, meyvelerin büyümelerine devam ettiği mevsim ortasında 3 kez 100-150 cc/ağaç veya 1 dekar alana 2000 - 3000 cc BEYBEK POWFER topraktan damlama sulama ile uygulanır.

Tomurcuk ve çiçeklenme öncesinde, meyveler belirginleşince, meyvelerin büyümelerine devam ettiği mevsim ortasında olmak üzere 3 kez 1 dekar alan için 250-300 cc BEYBEK POWFER yeteri kadar (takriben 100 litre) suda çözülerek yapraktan uygulanır.

DAMLAMA SULAMA SİTEMİ OLMAYAN MEYVE AĞAÇLARINDA BEYBEK POWFER SIVI GÜBRE KULLANIMI Ağaçların yaprak izdüşüme, halka şeklinde, köklerinin üstüne gelecek şekilde yalak yapılır. Önce bu yalaklar su ile doldurulur. Bu suyun içine her ağaca, (daha önceden verilmemişse) uygun miktarda taban gübresi verilmesi uygun olur. Yalaklar suyu çektikten sonra, BEYBEK POWFER her bir ağaç için aşağıda verilen miktarda olacak şekilde yeterli su ile karıştırılarak ağaçların dibine halka şeklinde dökülür. Suyun miktarı gübreyi ağaçların köküne indirecek kadar olmalıdır. Yaşa Göre BEYBEK POWFER Miktarları:

Yeni fidanlara 30-50 cc 1-3 yaşında ağaca 50-70 cc 3-5 yaşında ağaca 70-100 cc 5-7 yaşında ağaca 100-150 cc Daha büyük ağaçlara 150-250 cc

Bu uygulama hasat dönemine kadar aralıklı olarak (çiçek açmadan önce, meyve tutum zamanında ve meyvenin büyüme döneminde) 3 defa yapılır. Ayrıca, yapraklar açıldıktan sonra 15-20 günde bir, 1 dekar alan için 250-300 cc BEYBEK POWFER yeteri kadar (takriben 100 litre) su ile karıştırılarak yapraktan verilir. BEYBEK POWFER yapraktan verilme sırasında bakır içermeyen ilaçlarla karıştırılabilir. Önce bardak testi önerilir. (bordo bulamacı ile kesinlikle karıştırılmaz)

#Agriculture #nanoteknoloji #technical #scientific #MEYVE #GÜBRE #tarım

36 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör