• Ormina Tarım

Türkiyede Nanoteknolojik Gübre Devrimi


Türkiye Tarımında yeni bir çığır açıldı. Nanoteknoloji ile Dünyada ilk defa üretilerek patenti alınmış olan Organomineral Beybek Powfer Sıvı Gübre, bitkilerin ihtiyacı olan birçok makro ve mikro elementleri birlikte ihtiva ediyor.

Beybek Powfer Sıvı Gübre İçerik Bilgisi

Yaklaşık 7 yıl süren Ar-Ge çalışmaları sonucu yeni nesil gübre, TÜBİTAK-TEYDEB, KOSGEB Projesiyle, patent korumalı teknoloji ile üretildi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) Projesi ile araştırma ve incelenmesi yapılıp, üretim izni ve lisansı alınıp üretime başlandı.

Yeni gübre konseptinin zengin organomineral yapısı ile sağlıklı nesillerin yetişmesi için kaliteli gıda üretimini çok kolaylaştıracaktır.

​Nanoteknolojik Powferin içeriğinde bulunan aromatik yapıyı destekleyen maddeler ile ürünlerin doğal yapısına tekrar kavuşarak unutulmaya yüz tutmuş doğal sebze ve meyve aroması geri geliyor.

Beybek Powfer ile beslenmiş domatesler

Yeni nesil Beybek Powfer Sıvı gübre sebzede, meyvede, seracılıkta, tarla bitkileri ve çiçekçilikte kullanılıyor. Topraktan ve yapraktan uygulanabiliyor. Bakır içerikli zirai ilaçlar dışında zirai mücadele ilaçları ile birlikte uygulanabilmesi, damlama sulama ile bitkilere verilebilmesi uygulama kolaylığı ve maliyetlerin düşmesini sağlıyor.

​Zenginleştirilmiş yeni gübre ile yüksek verim, üstün kalite ve artan tonajla kullanan çiftçilerin kazancı artıyor. ​Üretim maliyetinin içerisindeki gübreleme masrafı Beybek Powfer ile düşüşe geçtiği gibi aynı zamanda yüksek verim ile çiftçimizin kazancı artıyor.

Nanoteknoloji ile dünyada ilk defa üretilerek patenti alınmış olan Organomineral Powfer Sıvı Gübre bitkilerin ihtiyacı olan makro ve mikro elementleri birlikte ihtiva etmesi sebebiyle uygulama masrafları da azalıyor. Toprağın yapısında meydana getirdiği etkiler de büyük avantajlar sağlamakta. Bitkilerin yeterli ve dengeli beslenmesi sağlandığı için hastalık ve parazitlere karşı da daha dirençli bitkiler yetişiyor.

Yeni nesil Beybek POWFER Sıvı Gübre'nin Türkiye genel dağıtımını Mersin'de faaliyet gösteren Ormina Tarım Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi yapıyor. Şirket Türkiye'nin her yerinde bayilikler vererek dağıtım ağını genişletiyor.

Beybek Powfer Tarım Kredi Kooperatifleri Genel merkezi ile yapılan sözleşme gereği Tarım Kredi Kooperatiflerinde de satılacak.

Beybek Powferin Türkiye Genel Dağıtıcısı Ormina Tarım olarak , yeni pazarlama konsepti ile Freelance Çalışma Yüksek Pirim Usulü Kar Ortaklığı Sistemi ile de iş kurmak için yeterli sermayesi olmayan girişimcilere yeni bir çalışma sistemi öneriyoruz. Bu sistemle çalışmak isteyen kişilerle de tüketiciye ulaşım yollarını arttırıyoruz.

Freelance Çalışma Yüksek Pirim Usulü Kar Ortaklığı Sistemi

​Şirket yetkilileri olarak "Beybek POWFER'i alan, satan, kullanan herkes kazanıyor" sloganı ile Türkiye dağıtım ağını oluştururken bir taraftan da yüzde yüz yerli üretim olan Beybek POWFER Sıvı Gübreyi Ülke dışında da satmak için ihracat bağlantıları araştırıyoruz.

Herşeyi ile yerli ve milli üretim olan Beybek POWFER Sıvı Gübre ile ithal edilen gübrelerin yerine zengin içerikli, sağlam bir alternatif olarak ortaya çıkarken, ihracaat hedefleri ile de cari açığı azaltarak Ülkemizin dış ödemeler dengesine pozitif katkı yapma potansiyeli olan teknolojik bir keşif olarak göz dolduruyor.

#bitkibesleme #freelance #GÜBRE #Agriculture #ziraat #prim #tarım #productivity #bilimsel #technical #nanoteknoloji

60 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör