• Ormina Tarım

Meyvelerde Beybek Powfer Sıvı Gübre Kullanımı


Elma, Armut, Kiraz, Şeftali, Erik, Ceviz, Fındık, Zeytin, Antep Fıstığı, Ahududu, Nar, Narenciye, Kivi, Goji Beri ve benzeri meyveler.

meyvelerde beybek powfer kullanımı

Bitkinin ihtiyacına göre, tomurcuk ve çiçeklenme öncesinde, meyveler belirginleşince veya meyvelerin büyümelerine devam ettiği mevsim ortasında 100-150 cc/ağaç veya 1 dekar alana 2-3 litre BEYBEK POWFER topraktan damlama sulama ile uygulanır.

Topraktan uygulamalar, toprak niteliğinin gelişmesi ile ürün verim ve kalitesi açısından çok faydalıdır.

Tomurcuk ve çiçeklenme öncesinde, meyveler belirginleşince veya meyvelerin büyümelerine devam ettiği mevsim ortasında 1 dekar alan için 250-300 cc BEYBEK POWFER yeteri kadar (takriben 100 litre) suda çözülerek yapraktan uygulanabilir.

BEYBEK POWFER’in makro ve mikro elementler açısından çok zengin içeriğe sahip olması sebebiyle; destek olarak ilave besleme ürünleri kullanılmasına, bitkilerdeki gelişim gözlenerek karar verilmeli, ihtiyaç olduğu gözlenmeden gereksiz besin elementi takviyeleri yapılmamalıdır.

DAMLAMA SULAMA SİTEMİ OLMAYAN MEYVE AĞAÇLARINDA BEYBEK POWFER SIVI GÜBRE KULLANIMI

Damlama sulama sistemi bulunmaması halinde, ağaçların taç izdüşümüne, halka şeklinde, köklerinin üstüne gelecek şekilde yalak yapılır. Önce bu yalaklar su ile doldurulur. Yalaklar suyu çektikten sonra, BEYBEK POWFER her bir ağaç için aşağıda verilen miktarda olacak şekilde yeterli su ile karıştırılarak ağaçların dibine halka şeklinde dökülür. Suyun miktarı gübreyi ağaçların köküne indirecek kadar olmalıdır. Yaşa Göre BEYBEK POWFER Miktarları:

Yeni fidanlara 30-50 cc 1-3 yaşında ağaca 50-70 cc 3-5 yaşında ağaca 70-100 cc 5-7 yaşında ağaca 100-150 cc Daha büyük ağaçlara 150-250 cc Tomurcuk ve çiçeklenme öncesinde, meyveler belirginleşince veya meyvelerin büyümelerine devam ettiği mevsim ortasında 1 dekar alan için 250-300 cc BEYBEK POWFER yeteri kadar (takriben 100 litre) suda çözülerek yapraktan uygulanabilir.

MEYVELERDE BEYBEK POWFER KULLANIMI

Topraktan uygulamanın, ihtiyaca göre hasat dönemine kadar aralıklı olarak (çiçek açmadan önce, meyve tutum zamanında ve meyvenin büyüme döneminde) yapılması, toprak niteliğinin gelişmesi ile ürün verim ve kalitesi açısından çok faydalıdır.

#meyve #gübre #sıvıgübre #damlamasulama #yapraktangübre #topraktangübre #gübrelemezamanı #gübremiktarı

15 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör